Dlaczego warto mieć instalację LPG w samochodzie? / ALEX LPG

Autogaz - dlaczego warto?

Poznaj zalety LPG

LPG w aucie to czysta oszczędność, większy zasięg auta i ochrona środowiska. Inaczej mówiąc – zysk dla portfela, wygoda użytkowania i ekologiczna jazda. Autogaz jest smart!
Ekologia

Ekologia

Po pierwsze i najważniejsze – LPG to najczystsze paliwo konwencjonalne. W jego spalinach nie ma szkodliwego benzenu, związków ołowiu i siarczanów. Podczas spalania LPG powstaje mniej związków węgla, niż chociażby podczas spalania benzyny. Spalanie gazu – w porównaniu do spalania benzyny – powoduje emisję do 60% mniej tlenku węgla, do 50% mniej węglowodorów i tlenku azotu, do 10% mniej dwutlenku węgla. Takie wyniki są osiągalne pod pewnym warunkiem. W aucie musi być profesjonalnie dobrana, zamontowana i wyregulowana instalacja gazowa.

Wniosek jest oczywisty – jeżdżąc na gazie dbasz o zdrowie i opóźniasz niekorzystne zmiany klimatyczne – zapobiegasz powstawaniu smogu i kwaśnych deszczów.

Jesteś EKO.

Czym jest LPG?

LPG (Liquid Petroleum Gas – Płynne Paliwo Gazowe) jest naturalnym produktem, uzyskiwanym w wyniku wydobywania i rafinacji ropy naftowej oraz wydobywania gazu ziemnego. To substancja będąca mieszaniną propanu, butanu i innych gazów. Jest łatwopalna, ale nietrująca. Poddana niewielkiemu ciśnieniu (2-8 bar) staje się cieczą. To ma znaczenie, bo przejście w stan ciekły zmniejsza objętość LPG aż około 250 razy. Dzięki temu można magazynować więcej gazu na mniejszej przestrzeni. LPG jest bezwonne, ale ze względów bezpieczeństwa do mieszaniny dodawana jest charakterystyczna substancja zapachowa.

Na autogazie zajedziesz dalej

Na autogazie zajedziesz dalej

Łatwo policzyć, że po zatankowaniu za tę samą kwotę LPG zamiast innego paliwa, zawsze pokonasz więcej kilometrów. Każde auto wyposażone w instalację gazową może też być napędzane innym paliwem – benzyną, dieslem (tak, do diesli również montuje się LPG – głównie w transporcie ciężkim) lub hybrydowo. Dzięki temu bez potrzeby dodatkowego tankowania, można przejechać znacznie większy dystans. W razie czego zawsze masz drugi zbiornik paliwa.

Instalacja LPG zawsze się zwraca

LPG jest dużo tańsze niż benzyna i diesel – to fakt.  To się po prostu opłaca, bez względu na to, czy auto pokonuje większe czy mniejsze przebiegi. Jeśli przeciętnie w miesiącu pokonujesz 2 tysiące kilometrów, to tankując gaz oszczędzasz już konkretną kwotę. Zwrot kosztów założenia instalacji autogazu jest możliwy nawet po przejechaniu 10 tysięcy kilometrów. Oczywiście im więcej jeździsz i więcej paliwa spala silnik Twojego auta, tym więcej oszczędzasz na tankowaniu. Kwestia zwrotu z inwestycji w instalację gazową, to wyłącznie kwestia czasu.

Jeśli chcesz dokładnie poznać termin zwrotu inwestycji oraz kwotę rocznych oszczędności w Twoim przypadku, skorzystaj z kalkulatora oszczędności.

Potrzebujesz więcej argumentów?

Warto wiedzieć, że instalacje LPG są wyjątkowo wydajne i bezpieczne. To precyzyjnie dopracowywane systemy, które spełniają restrykcyjne normy homologacyjne – od nich nie ma najmniejszych odstępstw. Technologia produkcji uwzględnia zabezpieczenia na najwyższym poziomie, dużo wyższym niż obowiązujące w benzynowym układzie paliwowym.

Inna ważna zaleta LPG – to paliwo jest wprowadzane do cylindrów w formie gazowej. To przekłada się na wydłużenie żywotności silnika, bo zapłon przebiega łagodniej i jest bardziej efektywny, a ochronna warstwa oleju silnikowego nie jest spłukiwana ze ścianek cylindrów.

Autogaz jest smart

LPG to rozwiązanie dla świadomych kierowców, którzy wiedzą czego chcą i doceniają wartość inwestycji w instalację gazową do swojego samochodu. Jeśli chcesz jeździć oszczędnie, wygodnie i ekologicznie – wybierz LPG!