Montaż instalacji LPG / ALEX LPG

Montaż instalacji LPG

Montaż autogazu w samochodzie to oszczędności rzędu nawet 50% w codziennej eksploatacji.

Dzięki temu wyposażenie auta w instalacje LPG zwraca się w niedługim okresie użytkowania. Żeby inwestycja była opłacalna konieczny jest wybór podzespołów renomowanych firm oraz przeprowadzenie profesjonalnego montażu gazu do samochodu. Tylko wówczas będzie można cieszyć się niezawodną instalacją oraz ekologiczną jazdą. Żeby dobrać odpowiedni system do konkretnego auta, skorzystaj z konfiguratora LPG, który zrobi to za Ciebie!

Instalacja gazowa i jej montaż – jak przebiega?

Montaż instalacji LPG każdorazowo poprzedza przeprowadzenie dokładnej diagnostyki pojazdu, w szczególności kontrolowany jest układ elektryczny oraz wykonywana jest diagnostyka OBD. Systemy LPG montowane w samochodzie wymagają prawidłowego doboru komponentów takich jak: reduktor, wtryskiwacze, filtr czy sterownik. Trzeba także zaplanować rozmieszczenie elementów instalacji tak, aby w późniejszym czasie, podczas serwisów był łatwy dostęp do filtrów fazy ciekłej i fazy lotnej. Na tym etapie użytkownik wybiera też miejsce montażu centralki, czyli wskaźnika poziomu gazu z przełącznikiem benzyna/gaz oraz pojemność i rozmieszczenie zbiornika LPG. Następnie przystępuje się do montażu wspomnianych podzespołów. Po montażu komponentów mechanik przeprowadza kalibrację (regulację) systemu LPG i gotowe!

Podstawą w montażu instalacji gazowej jest znalezienie doświadczonych monterów, wykorzystujących w pracy certyfikowane i bezpieczne urządzenia. Jeśli chcesz znaleźć sprawdzone warsztaty, które dbają o wysoki poziom świadczonych usług, skorzystaj z mapki rekomendowanych warsztatów instalacji ALEX IDEA i ALEX OPTIMA.

Pytania? Wątpliwości? Po prostu odezwij się do nas. Możesz także przejrzeć gazowe FAQ lub porozmawiać na żywo z konsultantem poprzez chat Messenger.