PROFESJONALNE INSTALACJE
AUTOGAZU

O nas

ALEX to w 100% firma polska z siedzibą w Kleosinie koło Białegostoku. Działamy na rynku autogazu od ponad dwóch dekad. Wyprodukowaliśmy już ponad 300 tysięcy instalacji gazowych do samochodów. Montaż instalacji ALEX możliwy jest w 180 rekomendowanych warsztatach na terenie Polski. Nasze produkty trafiają też na rynki zagraniczne. Eksportujemy je do 43 krajów. Rozwiązania marki ALEX są znane i użytkowane w co czwartym państwie świata.

Zaufaj doświadczeniu

Na rynku motoryzacyjnym wystartowaliśmy w 1999 roku, początkowo jako warsztat montujący systemy LPG i importujący włoskie urządzenia. Z czasem skupiliśmy się na projektowaniu i  produkcji własnych, lepszych instalacji LPG/CNG. W tym celu stworzyliśmy nowoczesny park maszynowy, obsługiwany przez 160-osobową załogę profesjonalistów, którzy znają technologię, pasjonują się motoryzacją i wciąż poszukują innowacji.

 

Nasza produkcja opiera się na ambitnej polityce jakości, zgodnej z normą:

ISO 9001:2015-10

bsi iso 9001 quality management systems certifiedsae international

Systemowe rozwiązania

Podstawą naszej oferty są samochodowe systemy zasilania LPG/CNG ALEX OPTIMA i ALEX IDEA.

System ALEX OPTIMA dzieli się na 3 segmenty instalacji. OPTIMA PICO jest stosowany do popularnych silników 3- i 4-cylindrowych. OPTIMA NANO jest przeznaczony do aut z prostymi i rozbudowanymi systemami pośredniego wtrysku paliwa. Natomiast OPTIMA EXPERT – do silników 4, 5,6 i 8-cylindrowych. Z kolei ALEX IDEA to nowoczesny system zasilania LPG do silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny.

W ścisłej czołówce produktów docenianych przez kierowców są też produkowane w naszych zakładach komponenty mechaniczne, między innymi reduktory SHARK i TURBOT, wtryskiwacze Barracuda, FLIPPER i Super B oraz filtry grawitacyjne Ultra360º.

Innowacje

Jesteśmy profesjonalistami z pasją do motoryzacji.  Znamy się na samochodach i znamy się na instalacjach gazowych do samochodów. Ciągle się rozwijamy, szkolimy, badamy nowe możliwości i wprowadzamy na rynek nowatorskie rozwiązania. Stworzyliśmy Centrum Badawczo-Rozwojowe z laboratoriami oraz izbę pomiarową – jedną z najlepiej wyposażonych w Polsce. Pracujemy nad innowacjami w działach: konstrukcyjno-technologicznym, obróbki mechanicznej i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Mamy nowoczesne linie montażowe.

Utrzymujemy pełną kontrolę nad całym procesem produkcji. Dzięki temu nasze instalacje są niezawodne, gwarantując bezpieczną, ekonomiczną i ekologiczną jazdę.

Fachowcy polecają instalacje Alex

Ogromne znaczenie ma ścisła współpraca z warsztatami montażowymi. Instalatorzy zawsze mają pełną wiedzę o tym, jak montować nasze instalacje. Uważnie słuchamy opinii ekspertów i wprowadzamy rozwiązania, które ułatwiają pracę instalatorom. Dlatego warsztaty chętnie montują nasze systemy i polecają je kierowcom.

Efekt? 99,7% bezawaryjnych instalacji.

Co nas napędza

Największą satysfakcję daje nam pewność, że oferujemy rozwiązania, które świetnie sprawdzają się na drodze. Uznanie kierowców to punkt wyjścia do dalszego doskonalenia oferty i podnoszenia jakości produktów. Tworzymy wyższy standard i dostarczamy to, co obiecujemy. Jesteśmy dumni ze zdobytych nagród oraz wysokich pozycji w rankingach i nie wahamy się nimi chwalić!

Nagrody

2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012

Diament Forbesa 2022 miesięcznika „Forbes

Gwiazda Branży Ekologicznej 2021

„Brylant Polskiej Gospodarki” Instytutu Europejskiego Biznesu

„Brylant Polskiej Gospodarki” Instytutu Europejskiego Biznesu

„Diament Forbesa 2018” miesięcznika „Forbes”

System ALEX OPTIMA z nagrodą „INPRO 2017” na Międzynarodowych Targach GasShow

Zwycięstwo w konkursie „Innowacje 2016: Dekada Innowacji” Kuriera Porannego i Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT

Reduktor CNG MORAY z nagrodą „INPRO 2015” Międzynarodowych Targów GasShow

„Gepard Biznesu 2014” Instytutu Europejskiego Biznesu

„Gepard Biznesu 2013” Instytutu Europejskiego Biznesu

ALEX „Regionalnym Liderem Innowacji i Rozwoju – 2012” Fundacji Innowacji i Rozwoju

Wyprzedzamy konkurencję

Idziemy jak burza – tak można podsumować dotychczasową działalność firmy ALEX. Z takim samym nastawieniem patrzymy w przyszłość. Cały czas projektujemy i wdrażamy nowe rozwiązania technologiczne, które będą jeszcze doskonalszą alternatywą zasilania dla nawet najnowocześniejszych silników spalinowych. Pracujemy między innymi nad różnymi wariantami instalacji autogazu do silników benzynowych z wtryskiem bezpośrednim oraz zasilanych olejem napędowym. Rozwój oferty to podstawa. Jednak koncentrujemy się też na zdobywaniu kolejnych światowych rynków i wciąż będziemy umacniać pozycję tam, gdzie już jesteśmy obecni i rozpoznawalni.