LPG ALEX IDEA do silników z wtryskiem bezpośrednim i dualnym

Systemy LPG

ALEX IDEA – system do silników nowoczesnych z wtryskiem bezpośrednim

TSI, FSI, TFSI, GDI, T-GDI, EcoBoost, SkyActiv, DISI, JTS, TBI, SIDI, DIG, DIG-T, TCE

alex idea for direct injection

System ALEX IDEA to innowacyjny zestaw do konwersji na zasilanie gazowe aut wyposażonych w silniki benzynowe z wtryskiem bezpośrednim (czyli silniki TSI, FSI, TFSI, GDI, T-GDI, EcoBoost, SkyActiv, DISI, JTS, TBI, SIDI, DIG, DIG-T, TCE). Zapewnia ponadprzeciętną oszczędność paliwa. Dzięki specjalnie opracowanym algorytmom sterującym zużywa tylko 5-15% benzyny, podczas gdy konkurencyjne instalacje tego typu wymagają dotrysku prawie 20-30% benzyny.

produkt roku 2018 nagroda czasopisma auto expert

SYSTEM SPRAWDZONY NA DŁUGICH DYSTANSACH

Zestawy ALEX IDEA były poddawane długodystansowym testom na wielu pojazdach. Badania potwierdziły, że wszystkie elementy optymalnie ze sobą współpracują, zapewniając bezpieczną i ekonomiczną jazdę. Dzięki temu wiemy, że nasz oryginalny system ALEX IDEA jest wydajny i niezawodny. Potwierdzeniem tego są również dane, które zbieramy z rekomendowanych przez firmę ALEX warsztatów. Prawidłowo zainstalowany i wystrojony system LPG ALEX IDEA jest praktycznie całkowicie bezawaryjny. Uwagę zwracają na to również kierowcy, korzystający już z systemu – aż 99% użytkowników systemów poleca je i zdecydowałoby się na ich zakup ponownie. Instalacje LPG ALEX IDEA są cenione w szczególności za:

  • niezawodność i idealną kompatybilność wszystkich podzespołów,
  • dużo wyższy komfort prowadzenia oraz płynność jazdy,
  • krajową produkcję,
  • 5-letnią gwarancję na sterowniki ALEX IDEA,
  • konkurencyjne ceny podzespołów oraz montażu.
Idealna konfiguracja

Idealna konfiguracja

Instalacja ALEX IDEA jest dostępna w kilku wersjach i konfiguracjach. Jej najważniejsze elementy to sterownik ALEX IDEA, emulator ciśnienia paliwa, wtryskiwacze Barracuda albo Super B, reduktory SHARK lub TURBOT, filtry Ultra360º, mapsensor PTS-01, centralka RGB, wielozawór OCTOPUS, sensor pełnego wskazania i wiązka elektryczna.

Dlaczego niewielki udział benzyny jest konieczny?

W silnikach z bezpośrednim wtryskiem benzyny, wtryskiwacze benzynowe umieszczone są bezpośrednio w komorach spalania, a ich końcówki narażone są na wysoką temperaturę i działanie produktów spalania. Wtryskiwacze potrzebują więc przepływu benzyny, by mogły się oczyszczać, a przepływające paliwo mogło je chłodzić. Dlatego instalacja LPG do silników z wtryskiem bezpośrednim nie powinna na stałe wyłączać wtryskiwaczy benzynowych.

Wartości wtrysków benzyny używanej do oczyszczania oraz chłodzenia wtryskiwaczy mogą się różnić, w zależności od możliwości / algorytmów sterownika gazowego oraz wymagań danego modelu samochodu. W systemie ALEX IDEA udział benzyny najczęściej wynosi od 5% do 10%. W bardziej skomplikowanych jednostkach napędowych będzie to około 15%.

Wiele osób, które rozważają montaż LPG w aucie, zastanawia się, jak duże jest zużycie benzyny w czasie użytkowania systemu. Jednak jak widać w powyższych wyliczeniach, są to wyjątkowo małe ilości. Jako producent instalacji autogazu ALEX zwracamy uwagę na to, aby zużycie benzyny było jak najniższe, by nie podnosić użytkownikowi kosztów eksploatacji instalacji.

W samochodach, w których została wykonana instalacja LPG, niezależnie od tego, czy z wtryskiem bezpośrednim czy sekwencyjnym, podstawowym – startowym paliwem pozostaje benzyna. Jednak benzyna wykorzystywana jest wyłącznie podczas rozruchu silnika i rozgrzania reduktora – w przypadku systemów sekwencyjnych oraz do oczyszczania wtryskiwaczy w systemach LPG do wtrysku bezpośredniego.

Profesjonalny montaż

Aby system działał perfekcyjnie, montaż instalacji należy powierzyć fachowcom. Instalatorzy dobiorą poszczególne elementy zestawu do konkretnego modelu auta. Jako producent instalacji gazowych do samochodów, prowadzimy ścisłą współpracę z najlepszymi warsztatami montującymi instalacje gazowe. Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy warsztat, który zainstaluje system autogazu ALEX w Twoim aucie.

Zachęcamy do dokładniejszego zapoznania się z systemami producenta ALEX oraz do poszukiwań rekomendowanych warsztatów, które z przyjemnością podejmą się profesjonalnego montażu instalacji LPG na najwyższym poziomie.