ALEX OPTIMA System LPG do silników z wtryskiem pośrednim

Systemy LPG

ALEX OPTIMA - sprawdzony system do wszystkich aut z wtryskiem pośrednim

alex optima modern lpg & cng systems

System ALEX OPTIMA to pierwszy w Polsce system LPG, który spełnia wymogi restrykcyjnej normy czystości spalin EURO 6.

Oferujemy kompletne zestawy do konwersji auta na zasilanie gazem. System jest dostępny w kilku wersjach i konfiguracjach. Dzięki temu można go łatwo dostosować do wszystkich silników z pośrednim wtryskiem paliwa. Najważniejsze elementy systemu to nowatorskie sterowniki OPTIMA nano, OPTIMA EXPERT i – najnowszy w ofercie – OPTIMA PICO. Są oferowane w komplecie z doskonale znanymi na rynku reduktorami SHARK lub TURBOT. Na spójną całość składają się też wtryskiwacze FLIPPER / Barracuda / Super B oraz filtry odśrodkowe Ultra360º.

inpro 2017 award

OPTIMA PICO

OPTIMA PICO

Sterownik przeznaczony do prostych silników3- i 4-cylindrowych. To kompaktowy, funkcjonalny, wszechstronny i niedrogi komputer autogazu. Jego niewielkie rozmiary i uproszczona konstrukcja ułatwiają montaż i kalibrację systemu, gwarantując małą ingerencję w oryginalny układ silnika.

OPTIMA NANO

OPTIMA NANO

Sterownik OPTIMA nano to najbardziej zaawansowany w swojej klasie komputer sterujący sekwencyjnym wtryskiem gazu. Jest przeznaczony do aut z różnego rodzaju systemami pośredniego wtrysku paliwa.

Nowatorski algorytm sterownika precyzyjnie dobiera dawkę gazu do warunków pracy i obciążenia silnika w pełnym zakresie jego pracy. Tym samym ogranicza zużycie gazu.

Wielkim atutem tego sterownika jest możliwość podłączenia zewnętrznego, standardowego interfejsu OBD (On-Board Diagnostics – najkrócej mówiąc: system pokładowy auta umożliwiający samodiagnostykę), który wspomaga idealne dostrojenie  instalacji.

OPTIMA EXPERT

OPTIMA EXPERT

Profesjonalny sterownik OPTIMA EXPERT z wbudowanym na stałe modułem obsługi OBD i emulatorem czujnika ciśnienia i poziomu paliwa.

Emulator jest w pełni programowalny z poziomu aplikacji do strojenia instalacji. Zaawansowane funkcje sterownika pozwalają na autoadaptację i bezpośrednią komunikację z OBD auta. To sprawia, że OPTIMA EXPERT jest jednym z najbardziej dojrzałych sterowników w klasie do 4-6-8cylindrów.

Przetestowany w laboratoriach i na drogach

Elementy zestawów ALEX OPTIMA były poddawane wielokrotnym testom, które dowiodły, że wszystkie podzespoły optymalnie ze sobą współpracują. Aby komponenty systemu działały perfekcyjnie, montaż instalacji trzeba powierzyć fachowcom. Doświadczeni instalatorzy dobiorą odpowiedni zestaw elementów do konkretnego auta.

Maksymalna kompatybilność

Montaż zestawu ALEX OPTIMA jest bardzo prosty niemal w każdym modelu samochodu, a oryginalny system daje kierowcy pewność, że korzysta z najwyższej jakości niezawodnej instalacji gazowej, dostarczonej przez jednego producenta. To nasza przewaga nad konkurencją – gwarantujemy maksymalną kompatybilność wszystkich podzespołów.

Profesjonalny montaż

Ze względu na stopień swojej złożoności, dobór elementów instalacji oraz montaż systemu gazowego powinien być przeprowadzany przez osobę doświadczoną, posiadającą specjalistyczną wiedzę. Wybraną instalację należy dokładnie dopasować do typu pojazdu, zamontowanego w nim silnika i przede wszystkim – do oczekiwań kierowcy. Jako producent instalacji LPG, prowadzimy ścisłą współpracę z najlepszymi warsztatami montującymi instalacje gazowe. Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy warsztat, który zainstaluje system autogazu ALEX w Twoim samochodzie.