Jeep Grand Cherokee 3.6 286KM – montaż instalacji LPG

Jeep Grand Cherokee to przepiękna, luksusowa terenówka, olbrzym nie do zatrzymania. Poradzi sobie z wymagającym terenem, ale też komfortowo przewiezie nas po asfalcie. A jego pięknie brzmiący, ale też paliwożerny silnik V6 o pojemności 3.6 litra, doskonale obsłuży instalacja ALEX OPTIMA.

 

Luksusowy czołg, które równie dobrze spisuje się na asfalcie

Grand Cherokee to legenda marki Jeep. Choć powstał stosunkowo niedawno, bo na początku lat 90. XX wieku, szybko zyskał rozpoznawalność na rynku. To jeden z pierwszych samochodów, który połączył luksus z terenowym charakterem, co potem stało się standardem dla producentów premium. Grand Cherokee pokazał, że samochód o konstrukcji samonośnej może poradzić sobie w terenie, a jego popularność wśród offroadowców zwiększała się z każdym rokiem.

W aucie terenowym możliwości są niemalże nieograniczone, ponieważ jedyną barierą jest wyobraźnia – z Jeepem Grand Cherokee można wjechać dosłownie wszędzie, a potem cieszyć się przygodami ;). Co prawda, zdarza się, że potrzebna jest pomoc traktora, ale to tylko dodaje pikanterii sytuacji… Każdy Jeep charakteryzuje się unikalnym, siedmiozębnym grillem, co jest hołdem dla historii marki, sięgającej ponad 75 lat wstecz.

 

Jeep Grand Cherokee 3.6 V6 4×4  – spalanie paliwa

Grand Cherokee ma spory apetyt na paliwo, ale biorąc pod uwagę jego masę 2266 kg i osiągi, to nic dziwnego ;). Dwucyfrowe spalanie to norma w tym modelu. Średnie zużycie benzyny w mieście waha się pomiędzy 14-16 l/100km. Można zejść niżej, ale też przy ciężkiej nodze, można dobić do 18 l/100 km.
 
Po montażu instalacji LPG, auto będzie paliło ok. 15-17 litrów LPG na 100 km. Podobnie, ale paliwo o połowę tańsze :). To auto to wzorowy przykład opłacalności montażu LPG: tańsza instalacja (wtrysk pośredni) + duże spalanie = duże oszczędności = szybki zwrot z inwestycji. Waaaarto! 🙂
 
 

Instalacja LPG do Jeep Grand Cherokee – System ALEX OPTIMA

? Jeep Grand Cherokee IV 3.6 V6 286KM 210kW 2018 4×4
⏩ Pośredni Wtrysk Benzyny (MPI)
 
Zamontowano kompletną instalację LPG ALEX OPTIMA:
? Wtryskiwacze: Barracuda 130Nl/min
? 2x Filtr: Ultra360°
? 2x Reduktor: SHARK 1500
? Centralka: OPTIMA
? Zbiornik: toroidalny 720/250 – 80 litrów brutto
? Wlew paliwa pod klapką.
 
Jak widzicie, instalacja skompletowana z sporym ZAPASEM MOCY, dzięki czemu mamy PEWNOŚĆ, że będzie służyła długo i bezawaryjne. 😉

 

Warsztat montujący:
Auto-Gaz Relax Mechanika Pojazdowa
Wierzbińska 90, 95-070 Aleksandrów Łódzki
tel. 504 092 300

FB: Auto-Gaz Relax Mechanika Pojazdowa
YT: @relaxgarage
Google: https://goo.gl/maps/jNFvNFYT9JEQLJrZ6

 
 
 

 

——

 

Myślisz nad montażem instalacji LPG w swoim aucie? Skorzystaj z Kalkulatora LPG i sprawdź opłacalność inwestycji, dobierz instalację LPG do swojego samochodu lub znajdź rekomendowany warsztat LPG w Twojej okolicy. Jeśli masz jakieś pytania, śmiało – po prostu zapytaj eksperta ALEX.