LPG opłacalne najbardziej w historii

Różnica cenowa pomiędzy benzyną i LPG właśnie pobiła historyczny rekord w Polsce i wynosi 3,81 zł. 🤯 A to nie koniec – cena benzyny rośnie nieprzerwanie od 6 tygodni. 😬

 

Benzyna wciąż drożeje, autogaz tanieje

Rafinerie nie nadążają za rosnącym na całym świecie popytem. Ceny paliw na światowych giełdach stały się niezależne od notowań ropy naftowej i rosną o wiele szybciej, niż sam surowiec. A my – kierowcy – coraz mocniej odczuwamy to z każdą wizytą na stacji paliw.

Dziś [31.05.2022 r.] litr benzyny 95-tki kosztuje już 7,35 zł i jest o 16 groszy droższy niż tydzień temu. Tak drogiej benzyny jeszcze w Polsce nie było, a tempo wzrostu cen jest coraz szybsze. Na szczęście odwrotną tendencję obserwuje się przy cenie autogazu, która spada niemal przez cały ostatni miesiąc. Za litr LPG zapłacimy dziś 3,54 zł – o 3 grosze mniej w stosunku do cen z przed tygodnia.

 

LPG najbardziej opłacalne w historii

Różnica cenowa pomiędzy benzyną i LPG właśnie pobiła historyczny rekord w Polsce i wynosi 3,81 zł. 🤯 A to nie koniec – cena benzyny rośnie nieprzerwanie od 6 tygodni. Różnica cen między benzyną, a LPG to najważniejszy czynnik, od którego zależy opłacalność jazdy na autogazie.

Ile zapłacisz za przejazd 100 km? [spalanie: 11 litrów benzyny / 12 litrów LPG)

🔸 80,85 zł jadąc na benzynie
🔸 42,48 zł jadąc na LPG

Różnica miedzy paliwami to aż 38,37 zł! Przy 10 000 km to już oszczędność rzędu 3 837 zł. 😮

 

Najlepszy moment na montaż instalacji LPG

Montaż instalacji LPG opłaca się jak nigdy dotąd. Dlaczego? Benzyna drożeje w tempie nawet kilkunastu groszy na tydzień, a LPG powoli tanieje. Ponadto usługa montażu LPG trzyma stałą cenę, co oznacza jeszcze szybszy zwrot instalacji autogazu – spokojnie do 1 roku. Patrząc na najnowsze prognozy te tendencje będą się powiększać.

Nie wierzysz? Skorzystaj z Kalkulatora LPG i wykonaj symulacje przy aktualnych cenach paliw, różnych miesięcznych przebiegach oraz różnych wielkościach spalania.

 

Tankowanie za 8 zł? Można, ale po co.

Jak kogoś stać na samochód, to stać też na paliwo, Gaz tylko do kuchenek – takie wypowiedzi często pojawiały się pod naszymi wpisami. Do czasu, aż benzyna podrożała blisko 2-krotnie. Teraz większość komentujących licytuje się wielkością oszczędności, które mają dzięki jeździe na LPG. Wystarczyło tylko tyle, i aż tyle, by zmienić postrzeganie instalacji LPG. Przecież technologia montażu czy generacja instalacji wcale się nie zmieniła. Po prostu oszczędzanie, a może lepiej – świadome gospodarowanie pieniędzmi stało się modne. 😉

 

Oszczędzanie w czasach kryzysu

Prościej się nie da – tankując autogaz na stacji płacisz 2-krotnie mniej. 2-krotnie, czyli zamiast 500 zł za bak benzyny, płacisz 250 zł za bak LPG. Szukamy choćby minimalnych oszczędności chodząc do tańszych sklepów, polując na promocje, a zapominamy o najprostszych rozwiązaniach, które są na wyciągnięcie ręki. To prosta matematyka. Szukasz rozwiązań na szybkie cięcia kosztów w budżecie domowym czy firmie? To już wiesz co robić. 😉

emma-watson-alex

 

*Średnie ceny paliw na dzień 31.05.2022 r. (95: 7,35 zł/l, LPG: 3,54 zł/l) [autocentrum.pl/paliwa/ceny-paliw]