SEAT Leon CUPRA – montaż LPG ALEX IDEA

SEAT Leon – popularnej klasy kompakt o zgrabnej linii i przyjemnej mocy. Silnik TSI ze standardowych 125KM, podkręcono do 170KM, a przy tych gabarytach przypływ koni jest konkretnie odczuwalny. Do pełni szczęścia brakowało tylko instalacji LPG. 😉

 

SEAT Leon III Hatchback 1.4 TSI – czy się nadaje do instalacji LPG?

Seat Leona to całkiem nowoczesny, atrakcyjny i rozsądnie wyceniony samochód, który odniósł sukces na polskim rynku. Ładne linie nadwozia, stylowe wnętrze, przyciągające spojrzenia detale, charakterne światła LED. Wnętrze jest dobrze zaprojektowane, oferuje wystarczającą przestrzeń dla pasażerów i posiada duży bagażnik o pojemności 380 litrów. Kabina jest dobrze wyciszona, oferując wysoki komfort podróżowania.

Prowadzenie Seat Leona jest pewne i stabilne, a układ kierowniczy – precyzyjny. Niska masa własna auta, przekłada się na dynamiczną jazdę. Silnik benzynowy 1.4 TSI o podkręconej mocy 170KM jest dynamiczny i oferuje dobrą kulturę pracy.

Podsumowując, Seat Leon to udana propozycja w segmencie samochodów kompaktowych, która łączy w sobie: styl, wydajność i atrakcyjność cenową.

 

Instalacja LPG do TSI

ALEX IDEA to innowacyjny zestaw przeznaczony do przekształcania samochodów z silnikami benzynowymi z bezpośrednim wtryskiem paliwa (jak TSI, FSI, TFSI, GDI, T-GDI, EcoBoost, SkyActiv, DISI, JTS, TBI, SIDI, DIG, DIG-T, TCE) na zasilanie gazowe. Ten zaawansowany system umożliwia znaczne oszczędności paliwa. Dzięki wykorzystaniu specjalnych algorytmów sterujących, ALEX IDEA zużywa tylko od 5 do 15% benzyny, podczas gdy konkurencyjne instalacje tego rodzaju wymagają aż 20-30% podawania benzyny. Po prostu IDEAł do omawianego silnika SEAT-a. 😉
 
 

Instalacja LPG do SEAT Leon 1.4 TSI – System ALEX IDEA

🚗  SEAT Leon 1.4 TSI o mocy 170KM (seryjnie 125KM) 2018 r.
🔹  Kod silnika: CZCA
⏩  Bezpośredni wtrysk benzyny (DI)
 
Zamontowano instalację LPG ALEX IDEA:
🔹 Sterownik: ALEX IDEA 4 cyl.
🔹 Wtryskiwacze: Barracuda 120
🔹 Filtr: Ultra360°
🔹 Reduktor adaptacyjny: SHARK BFE ADAPT
🔹 Centralka: RGB
🔹 Zbiornik: 630/180
🔹 Wlew paliwa: pod klapką.
 
 

Warsztat montujący:

Cieszyn-gaz | Naprawa oraz instalacja LPG
Dworkowa 1B, 43-400 Cieszyn
+48 509 464 584

——

 

Myślisz nad montażem instalacji LPG w swoim aucie? Skorzystaj z Kalkulatora LPG i sprawdź opłacalność inwestycji, dobierz instalację LPG do swojego samochodu lub znajdź rekomendowany warsztat LPG w Twojej okolicy. Jeśli masz jakieś pytania, śmiało – po prostu zapytaj eksperta ALEX.