Silnik V8, miękka hybryda i instalacja LPG? Jeep Wagoneer 5.7 HEMI 2022

Silnik V8, miękka hybryda i instalacja LPG? Zobaczcie mega ciekawy montaż instalacji gazowej ALEX OPTIMA w przepięknym Jeepie Wagoneer z 2022 roku.

 

Jeep Wagoneer 5.7 HEMI V8 392 KM 2022 – Miękka hybryda

Nowy Jeep Wagoneer 2022 jest napędzany silnikiem HEMI V8 o pojemności 5.7 l, który wytwarza moc 392 KM i moment obrotowy 404 Nm. Ten silnik V8 nie działa jednak sam, ponieważ w tym SUV-ie po raz pierwszy zastosowano hybrydowy system eTorque Mild Hybrid System 48V nowej generacji firmy Jeep. 48-woltowy system hybrydowy eTorque, a także dezaktywacja cylindrów i układ zmiennych faz rozrządu (VCT) sprawiają, że jest to najbardziej oszczędny 5,7-litrowy silnik HEMI.
 

fot. 5,7-litrowy silnik HEMI® V8 z systemem miękkiej hybrydy eTorque nowej generacji. (źródło: Jeep)
 
 

Silnik 5.7 HEMI

Cechą charakterystyczną silnika HEMI jest to, że wyposażono go w półkolistą (ang. hemispherical) komorę spalania oraz użyciem dwóch zaworów na każdy cylinder. Zawory zamontowane pod odpowiednim kątem względem siebie umożliwiają zwiększenie ich średnicy, przez co nie ma potrzeby montażu większej ilości zaworów. Ponadto półkolista konstrukcja komór pozwala na umieszczenie świecy zapłonowej w centralnej części. Dzięki temu straty energii są minimalne. Wpływa to również na efektywny zapłon i spalanie oraz dobrą wymianę ładunku w cylindrach.

 

Jaka instalacja LPG do 5.7 HEMI?

Dodatkowo jednostka posiadająca pośredni wtrysk benzyny z miękką hybrydą, została doposażona w instalację LPG ALEX OPTIMA przez polecany warsztat Cieszyn-gaz.
 
? Sterownik: OPTIMA EXPERT 8 cyl.
? Wtryskiwacze: 8x Barracuda 130 Nl/min
? Reduktor: 2x SHARK 1500
? Centralka: RGB
? Zbiornik LPG: 103 L
 

 

Sterownik ALEX OPTIMA EXPERT 8 cyl.

OPTIMA EXPERT to najbardziej zaawansowany sterownik w gamie ALEX OPTIMA. Posiada wbudowany moduł obsługi OBD oraz emulator czujnika ciśnienia paliwa. Zaawansowane funkcje sterownika, pozwalają na autoadaptację oraz bezpośrednią komunikację z OBD pojazdu, co czyni go jednym z najbardziej dojrzałych sterowników w klasie do 4-6-8 cylindrów.

 

Reduktory LPG SHARK 1500

392KM – taka moc wymaga zastosowania 2 reduktorów, które odparują LPG oraz zapewnią odpowiednie ciśnienie gazu, w pełnym zakresie obciążeń. W tym przypadku zastosowano dwa reduktory SHARK 1500, o wydajności w sumie 400KM (2x 200KM).

 

Wtryskiwacze Barracuda 130

Aby prawidłowo obsłużyć prawie 400-konny silnik oraz 2 reduktory LPG, potrzebujemy sprawdzonych i wydajnych wtryskiwaczy gazu. Odpowiedź jest jedna: Barracuda o zwiększonej wydajności 130Nl/min.

 

Centralka RGB

Wisienką na torcie, czyli elementem instalacji LPG, z którym kierowca spotyka się codziennie, jest centralka (przełącznik benzyna/gaz). Wnętrze Jeep’a Wagoneer’a utrzymane jest w eleganckim, minimalistycznym stylu. A w jego klimat doskonale wpisuje się okrągła centralka RGB z oświetleniem LED i możliwością ustawienia koloru wyświetlania.

 

 
 

Myślisz nad montażem instalacji LPG w swoim aucie? Skorzystaj z Kalkulatora LPG i sprawdź opłacalność inwestycji, dobierz instalację LPG do swojego samochodu lub znajdź rekomendowany warsztat LPG w Twojej okolicy. Jeśli masz jakieś pytania, śmiało – po prostu zapytaj eksperta ALEX.