Ford Mondeo Hybrid 2.0 – montaż instalacji LPG ALEX OPTIMA

Forda Mondeo w wersji Hybrid zaskakuje oszczędnym zużyciem paliwa. Ale my wiemy, że koszty tankowania zawsze można zoptymalizować instalacją LPG, bo czemu nie? Taniej to chyba już tylko hulajnogą 😉

 

Ford Mondeo Hybrid – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Pod maską Mondeo znajduje się silnik benzynowy o pojemności dwóch litrów oraz silnik elektryczny. Łącznie generują one moc równą 187 koniom mechanicznym i maksymalny moment obrotowy wynoszący 173 Nm przy 4000 obr./min. To jedyna jednostka dostępna w wersji hybrydowej, ale trzeba przyznać, że radzi sobie całkiem dobrze. Mondeo hybrydowe potrzebuje zaledwie 9,2 sekundy, aby przyspieszyć od zera do stu kilometrów na godzinę. Zarówno w mieście, jak i na dłuższych trasach, Mondeo sprawdza się świetnie i dostarcza przyjemności z jazdy.
 

A gdyby tak jeszcze taniej?

Głównym celem pojazdów hybrydowych jest redukcja emisji substancji szkodliwych oraz zmniejszenie zużycia paliwa. Choć wymaga to pewnej dozy cierpliwości i ograniczenia sportowych zapędów, pod tym względem Mondeo Hybrid robi naprawdę duże wrażenie. Zużycie paliwa w cyklu miejskim wynosi około 5,5 litra na 100 kilometrów.
 

Jaka instalacja LPG do hybrydy?

Montaż instalacji LPG do auta hybrydowego przebiega generalnie tak samo, jak w zwykłym aucie benzynowym. Jednak co ważne – w hybrydzie następuje bardzo częste przełączanie jednostek napędowych. Silniki muszą błyskawicznie włączać się i wyłączać, aby pracować naprzemiennie lub jednocześnie. A system LPG musi być do tego przystosowany. Tak jak sterownik OPTIMA EXPERT z inteligentną obsługa zaworów gazowych dla hybryd. ?
 

Instalacja LPG do Forda Mondeo – System ALEX OPTIMA

? Ford Mondeo 2.0 Hybrid 187KM 2018
⏩ Pośredni Wtrysk Benzyny (MPI)
 
Zamontowano kompletną instalację LPG ALEX OPTIMA:
? Sterownik: OPTIMA EXPERT
? Wtryskiwacze: Barracuda
? Filtr: Ultra360°
? Reduktor: SHARK 1500
? Centralka: RGB
? Zbiornik: 47L
? Wlew paliwa pod klapką.
 
 
 

 

Warsztat montujący:
ZEN-Te
Dunikowskiego 5, 92-623 Łódź
+48 730 235 377 / zente@zente.eu

——

 

Myślisz nad montażem instalacji LPG w swoim aucie? Skorzystaj z Kalkulatora LPG i sprawdź opłacalność inwestycji, dobierz instalację LPG do swojego samochodu lub znajdź rekomendowany warsztat LPG w Twojej okolicy. Jeśli masz jakieś pytania, śmiało – po prostu zapytaj eksperta ALEX.