Reduktor SHARK BFE ADAPT wyróżniony jako Produkt Roku 2022

Adaptacyjny reduktor LPG SHARK BFE ADAPT został wyróżniony w konkursie Produkt Roku 2022. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny zostaliśmy docenieni przez ekspertów, a nasze rozwiązania są jednymi z najciekawszych i najbardziej innowacyjnych na polskim rynku. Czym wyróżnia się nagrodzony reduktor i w jaki sposób działa?

 
 

Jak działa adaptacyjny reduktor LPG SHARK BFE ADAPT?

Wyjątkowy reduktor przeznaczony do nowoczesnych, bo wymagających silników z bezpośrednim i pośrednim wtryskiem benzyny. Dlaczego wyjątkowy? Ponieważ samodzielnie adaptuje się do obciążeń silnika, tym samym zwiększając wydajność instalacji LPG. Już wyjaśniamy jak to działa 😉

W standardowych reduktorach podczas przyspieszania ciśnienie gazu utrzymuje się na stałym poziomie lub minimalnie spada. Natomiast w reduktorze SHARK BFE ADAPT ciśnienie gazu rośnie wprost proporcjonalnie do ciśnienia w kolektorze. W praktyce umożliwia to pogodzenie wolnych obrotów i wysokich obciążeń. Wzrasta zakres wydajności wtryskiwaczy, a system LPG może dostarczyć więcej paliwa gazowego przy wyższym obciążeniu i wyższych obrotach.

 

Wykres ciśnienia różnicowego względem mocy silnika w samochodzie Opel Insignia 1.5T 165 KM. Tak wygląda różnica pomiędzy standardowym reduktorem (tutaj SHARK BFE 1500), a reduktorem adaptującym się (SHARK BFE ADAPT).

 

Ponadto małe gabaryty oraz brak zintegrowanego elektrozaworu i filtra fazy ciekłej ułatwiają montaż w ciasnej przestrzeni komory silnika. Wyjątkową odporność na zanieczyszczenia zawarte w paliwie LPG zapewnia zawór klapkowy.

 

Wyjście gazu zwiększono do średnicy 16 mm, aby uzyskać maksymalną wydajność całej instalacji gazowej.

 
Innowacyjny reduktor SHARK BFE ADAPT w skrócie:
  • buduje ciśnienie gazu w funkcji obciążenia silnika
  • zwiększa wydajność instalacji gazowej
  • obsługuje silniki do 250KM
  • jest wyjątkowo odporny na zabrudzenia.
 
Odwiedź stronę produktu i poznaj go jeszcze lepiej.
 
 

 

Reduktor SHARK BFE ADAPT wyróżniony Produkt Roku 2022

Konkurs organizowany przez redakcję miesięcznika autoEXPERT jest przeglądem najbardziej wartościowych i innowacyjnych produktów motoryzacyjnych bieżącego roku. Tym bardziej cieszymy się, że znaleźliśmy się w gronie tegorocznych laureatów.
 
Uroczyste przyznanie wyróżnień i tytułów Produktu Roku 2022 odbyło się podczas wideokonferencji, która miała miejsce 22 września 2022 r. W ramach tego wydarzenia odbyło się spotkanie on-line przedstawicieli Kapituły oraz firm nagrodzonych w konkursie.