Toyota FJ Cruiser 4.0 – montaż instalacji LPG ALEX OPTIMA

Znacie ten model Toyoty? To prawdziwa perełka! Unikatowa terenówka, która łapie wzrok i zachwyca retro wyglądem. Jednak jej największą wadą jest spalanie. Przy spokojnej jeździe ciężko zmieścić się w 15 litrach benzyny na 100 km! Na szczęście montaż instalacji LPG ALEX OPTIMA rozwiąże ten problem. 😉

 

Retro-terenówka

Ten model był produkowany w latach 2006-2014, a jego głównym rynkiem było USA (oficjalnie nie trafił do Europy). Pod maską mruczy niewysilony silnik V6 o pojemności 4.0 l i mocy 239 KM. Ciekawostką (i uciążliwością) jest sposób otwierania tylnych drzwi – by wsiąść do środka z tyłu, musimy otworzyć też przednie drzwi.

 

Toyota FJ Cruiser 4.0 – spalanie paliwa

Zużycie benzyny to chyba największa wada tego auta. Jadąc lekko, delikatnie, bez zbytniego wciskania pedału gazu, ciężko jest zmieścić się w 15 l/100 km. A biorąc pod uwagę to, że silnik aż prosi się o żwawa jazdę, szybciutko przekroczymy granicę 20 l/100 km. Z takim apetytem na paliwo, aż prosi się o montaż instalacji LPG. Sam silnik posiada doskonałą dynamikę w całym zakresie obrotów i miłe basowe brzmienie.
 
 

Instalacja LPG: System ALEX OPTIMA

? Toyota FJ Cruiser 4.0 239KM V6 4×4
⏩ Pośredni Wtrysk Benzyny (MPI)

 

Warsztat montujący:
Auto-Gaz Relax Mechanika Pojazdowa
Wierzbińska 90, 95-070 Aleksandrów Łódzki
tel. 504 092 300

 
 
 

——

 

Myślisz nad montażem instalacji LPG w swoim aucie? Skorzystaj z Kalkulatora LPG i sprawdź opłacalność inwestycji, dobierz instalację LPG do swojego samochodu lub znajdź rekomendowany warsztat LPG w Twojej okolicy. Jeśli masz jakieś pytania, śmiało – po prostu zapytaj eksperta ALEX.