Audi TT 8J 2.0 TFSI – instalacja LPG do wtrysku bezpośredniego

Spójrzcie na tego łobuza! Małe, zgrabne i zwinne coupé. Synonim frajdy z jazdy! A dzięki instalacji LPG będzie nieporównywalnie bardziej ekonomiczny.

 
Audi TT 8J z silnikiem 2.0 TFSI o mocy 200KM to samochód, który zaskakuje swoim charakterem, stylowym wyglądem i doskonałymi osiągami. Zaprojektowany z myślą o pasjonatach szybkiej i dynamicznej jazdy, model ten jest jednym z najbardziej popularnych samochodów sportowych na rynku.

 

 

Audi TT 8J 2.0 TFSI – czy nadaje się pod LPG?

To Audi TT korzysta z turbodoładowanego silnika benzynowego z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Ten rodzaj wtrysku świetnie działa z naszym Systemem LPG ALEX IDEA. Ponadto, ze względu na to, że silnik jest wyposażony w turbinę, świetną robotę wykona adaptacyjny reduktor SHARK BFE ADAPT.
 

Instalacja LPG do wtrysku bezpośredniego

ALEX IDEA jest doskonałym rozwiązaniem dla silnika „Direct”. To system do nowoczesnych silników, który wyróżnia się najmniejszym zużyciem benzyny na rynku! Zużywa jedynie od 5 do 15% benzyny, podczas gdy konkurencyjne instalacje tego typu wymagają nawet 20-30% benzyny.

Adaptacyjny reduktor SHARK BFE ADAPT

Adaptacyjny reduktor SHARK BFE ADAPT to prawdziwy ulubieniec montażystów instalacji LPG. Jest to niezwykły reduktor, który zamiast utrzymywania ciśnienia gazu na stałym poziomie (tradycyjnie), samodzielnie dostosowuje się do obciążenia silnika! Dzięki temu uzyskujemy zwiększoną wydajność całej instalacji gazowej :-). Jak to odczujemy w praktyce? Np. w momencie wyprzedzania, gdy wciskamy pedał gazu w podłogę, reduktor SHARK BFE ADAPT reaguje na nagły wzrost obciążenia i podnosi ciśnienie gazu. Dzięki temu może „przerobić” więcej paliwa LPG, a wtryskiwacze dostarczą większą turbo-dawkę gazu do silnika. Po prostu cała przepustowość się systemu zwiększa się. Jednocześnie problemy z przełączaniem się na benzynę, w momentach nagłego i dużego obciążenia, są wyeliminowane ;). Dlatego w silnikach turbodoładowanych lub o większej mocy, taki adaptacyjny reduktor jest niezbędny do prawidłowego działania instalacji gazowej.

 

 

Zużycie paliwa w Audi TT 8J 2.0 TFSI przed montażem LPG

Tak, auto jest świetne, ale jest pewien haczyk. Spalanie benzyny, które jest sporo wyższe, niż deklaruje producent i wskazują raporty spalania.
  • W mieście, przy oszczędnej jeździe, zejście poniżej 10L/100km jest niemożliwe. Realnie pali od 10-15 L benzyny na 100 km.
  • W trasie, jadąc z prędkością ok. 90km/h, czasem uda się zejść do 7.5L/100km.

Oczywiście, nie zapominajmy, że to auto o świetnych osiągach, więc spalanie i tak nie jest zbyt wysokie. Ale jeśli tankując gaz, na stacji możemy płacić o połowę mniej, więc po co przepalać pieniądze w benzynie ;)? Takich świadomych klientów lubimy! Szacun!

 

Zużycie paliwa w Audi TT 8J 2.0 TFSI po montażu LPG

Niedawno klient pochwalił się feedbackiem 🙂 Po przejechaniu 1000 km (trasy, miasto, mix) auto średnio zużyło:

  • 11 L gazu na 100 km.
  • 0,9 L benzyny na 100 km.

To, co zawsze nas najbardziej interesuje – udział benzyny – średnio wyniósł 7,6%. Dobry wynik! 🙂 

 

Instalacja LPG do Audi TT 8J – System ALEX IDEA

🚗 Audi TT 8J 2.0 TFSI 200KM seria 2009 r. – obecnie 260KM (Stage 1)
⏩ Wtrysk Bezpośredni (DI)
⏩ Kod silnika: BWA
 
Zamontowano kompletną instalację LPG ALEX IDEA:
🔹 Sterownik: ALEX IDEA 4 cyl.
🔹 Wtryskiwacze: SuperB
🔹 Filtr: Ultra360°
🔹 Reduktor SHARK BFE ADAPT o zmiennym ciśnieniu
🔹 Zbiornik 630/200
🔹 Wlew paliwa pod klapką.
 
 

Warsztat montujący:
Silesia Cars – Instalacje Gazowe Katowice
Pukowca 15, 40-847 Katowice
Tel. 500 222 759 / biuro@silesia-cars.pl

——

 

Myślisz nad montażem instalacji LPG w swoim aucie? Skorzystaj z Kalkulatora LPG i sprawdź opłacalność inwestycji, dobierz instalację LPG do swojego samochodu lub znajdź rekomendowany warsztat LPG w Twojej okolicy. Jeśli masz jakieś pytania, śmiało – po prostu zapytaj eksperta ALEX.