Mazda 6 2.0 165KM 2015 – montaż instalacji LPG ALEX IDEA

Mazda 6 trzeciej generacji to bardzo udany design, świetne właściwości jezdne i bogate wersje wyposażenia. A ten egzemplarz w przepięknym kolorze Soul Red, został doposażony w nasz system LPG. A jednak! Można mieć wszystko… 😉

 

Mazda 6 III Sedan 2.0 Skyactiv-G 165KM 2015 r.

Mazda, przy projektowaniu III generacji modelu 6, wykorzystała sprawdzone rozwiązania oraz klasyczną elegancję. I tak oto w omawianym sedanie mamy wolnossący (i niewysilony!) silnik o przyzwoitej mocy, manualną skrzynię biegów oraz duże, eleganckie nadwozie. Musimy przyznać – wyszło naprawdę udanie. I oryginalnie!

 

Mazda 6 III 2.0 Skyactiv-G – silnik i spalanie

To auto posiada benzynowy silnik SKYActiv-G 2.0 o mocy 165 KM przy 6000 obr./min z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Mimo, że samochód jest spory, jego spalanie benzyny jest relatywnie nieduże:

  • Przy ’emeryckiej’ jeździe do 100km/h – da się zejść do 6-7 litrów/100km.
  • Przy codziennej normalnej jeździe w mieście – to około 8-9 litrów/100km.
  • Na autostradzie, przy 180km/h – to około 10-11 litrów/100km.

No więc, nie jest źle, ale z pewnością, te wyniki można zoptymalizować. Z pomocą przychodzi System ALEX IDEA – instalacja LPG dedykowana do silników benzynowych z wtryskiem bezpośrednim.

 

ALEX IDEA – instalacja LPG stworzona do bezpośredniego wtrysku

Ten system wyróżnia się ponadprzeciętną oszczędnością paliwa. Dzięki specjalnie opracowanym algorytmom sterującym zużywa tylko 5-15% benzyny, podczas gdy konkurencyjne instalacje tego typu wymagają dotrysku prawie 20-30% benzyny. Ale…

 

Dlaczego niewielki udział benzyny jest wymagany?

W silnikach z bezpośrednim wtryskiem benzyny, wtryskiwacze benzynowe umieszczone są bezpośrednio w komorach spalania, a ich końcówki narażone są na wysoką temperaturę i działanie produktów spalania. Wtryskiwacze potrzebują więc przepływu benzyny, by mogły się oczyszczać, a przepływające paliwo mogło je chłodzić. Dlatego instalacja LPG do silników z wtryskiem bezpośrednim nie powinna na stałe wyłączać wtryskiwaczy benzynowych.

Wartości wtrysków benzyny używanej do oczyszczania oraz chłodzenia wtryskiwaczy mogą się różnić, w zależności od możliwości/algorytmów sterownika gazowego oraz wymagań danego modelu samochodu. W systemie ALEX IDEA udział benzyny najczęściej wynosi od 5% do 10%. W bardziej skomplikowanych jednostkach napędowych będzie to około 15%.

 

Instalacja LPG do Mazdy 6 – System ALEX IDEA

? Mazda 6 III Sedan 2.0 SKYACTIV-G 165KM/121kW 2015
⏩ Bezpośredni wtrysk benzyny (DI)
 
Zamontowano kompletną instalację ALEX IDEA:
? Sterownik: ALEX IDEA 4 cyl.
? Wtryskiwacze: Barracuda 120Nl
? Filtr: Ultra360°
? Reduktor: SHARK 1500
? zbiornik 630/200
? wlew paliwa pod klapką.

 

 

Warsztat montujący:
Autoservi Piotr Małaszewicz
Glinianki 10, 42-240 Rudniki (koło Częstochowy)
+48 500 247 100

——

 

Myślisz nad montażem instalacji LPG w swoim aucie? Skorzystaj z Kalkulatora LPG i sprawdź opłacalność inwestycji, dobierz instalację LPG do swojego samochodu lub znajdź rekomendowany warsztat LPG w Twojej okolicy. Jeśli masz jakieś pytania, śmiało – po prostu zapytaj eksperta ALEX.