Bezpośredni wtrysk benzyny, a instalacja LPG?

Czy auta z wtryskiem bezpośrednim lubią się z LPG? Zdecydowanie TAK! Zobacz idealny przykład takiej instalacji.

Klienci często pytają się czy auta z wtryskiem bezpośrednim “lubią się” z LPG. Odpowiadamy: instalacja LPG do wtrysku bezpośredniego jest dziś powszechnie stosowanym rozwiązaniem, a poprawny montaż gwarantuje właściwą pracę silnika. Wszystkie problemy tematu ‘wtrysk bezpośredni nie nadaje się do LPG’, o których możecie przeczytać w szerokim internecie, wynikają głównie ze źle dobranych komponentów instalacji oraz nieudolnych montażów. Natomiast dobre przykłady potwierdzają – to świetna, nowoczesna i bezproblemowa opcja.

 

LPG i wtrysk bezpośredni? Odpowiedź jest prosta – system ALEX IDEA

Instalacja LPG w aucie z bezpośrednim wtryskiem benzyny jest bezpiecznym i często stosowanym rozwiązaniem. Prawidłowy montaż nie wpływa na oryginalne podzespoły auta.

Benzynowe silniki Forda EcoBoost nie należą do oszczędnych, dlatego ich właściciele często rozważają montaż instalacji LPG. Niestety, ze względu na bezpośredni wtrysk benzyny, powstaje wiele pytań. Odpowiedzią jest nowoczesny i bezpieczny system IDEA, który doskonale obsługuje silniki z bezpośrednim wtryskiem benzyny.

 

Dlaczego niewielki udział benzyny jest konieczny?

W silnikach z bezpośrednim wtryskiem PB wtryskiwacze umieszczone są bezpośrednio w komorach spalania, a ich końcówki narażone są na wysoką temperaturę i działanie produktów spalania. Wtryskiwacze potrzebują więc benzyny, by mogły się oczyszczać, a przepływające paliwo mogło je chłodzić. Dlatego instalacja LPG do silników z wtryskiem bezpośrednim nie powinna na stałe wyłączać wtryskiwaczy benzynowych.

 

Dlaczego ALEX IDEA?

Specjalnie opracowany algorytm sterujący IDEA zużywa tylko około 5-10% benzyny, podczas gdy inne instalacje tego typu dostępne na rynku wymagają dotrysku blisko 20-30% paliwa. Więcej o sterowniku ALEX IDEA.

 

Ford F150 z 2.7-litrowym silnikiem EcoBoost 2019 r.

Na instalację LPG do wtrysku bezpośredniego składają się:

? Warsztat montujący: Montaż I Serwis Instalacji Gazowych Lpg-Fuh Lw Auto

 
Efekt:

Spalanie przed montażem: 17L PB
Spalanie po montażu LPG: 16L LPG + 2,5L PB (dotrysk ok. 15%)

 

 

Szukasz warsztatu, który najlepiej zrealizuje podobną instalację?

Znajdź najbliższy warsztat rekomendowany przez ALEX