Honda RIDGELINE II 3.5 V6 – montaż instalacji LPG ALEX IDEA

Wszechstronny pickup, który sprawdzi się zarówno w miejskiej dżungli, jak i na leśnych traktach? To Honda Ridgeline II 3.5 V6 280KM Automatic 2019 r z napędem 4×4. Do 3.5-litrowego wolnossącego silnika V6 z bezpośrednim wtryskiem benzyny zamontowaliśmy instalację LPG ALEX IDEA.

 

Honda RIDGELINE II 3.5 V6 – pickup do miasta i do lasu

Czy pickup może być autem wszechstronnym, którym komfortowo pojeździmy zarówno w mieście, jak i na leśnych ścieżkach? Ku naszemu zdziwieniu tak 🙂 Wspomniana wszechstronność oraz przestrzeń w aucie (i na pace), czynią to auto niezwykle wygodnym. Wisienką na torcie jest instalacja LPG ALEX IDEA, która maksymalnie zoptymalizuje koszty użytkowania takiego pojazdu. Zresztą zobaczcie co sądzi o tym samochodzie Piotrek z działu wsparcia technicznego ALEX.

 

 

 

 

Instalacja LPG do silnika V6 z wtryskiem bezpośrednim

W Hondzie pracuje 3.5-litrowy silnik wolnossący z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Dedykowanym zestawem LPG do tego auta jest instalacja ALEX IDEA. Przewidywana wartość zużycia benzyny to 5-7% udziału. 

Ten sam silnik możemy spotkać również w autach: Acura MDX, Honda Odyssey, Honda Pilot. W tych samochodach śmiało możemy montować instalację LPG i cieszyć się jazdą na bardzo tanim paliwie.

 

 

Honda Ridgeline II 3.5 V6 280KM Automatic AWD 2019 montaż instalacji LPG

Montaż dedykowanej instalacji LPG ALEX IDEA odbył się w Firmowym Warsztacie LPG ALEX w Kleosinie.

? sterownik: ALEX IDEA 6cyl.
? 6x wtryskiwacze Barracuda 120Nl
? filtr: Ultra360°
? 2x reduktor: SHARK BFE 1500
? mapsensor: PTS-01
?centralka RGB

?wlew paliwa pod klapką. 

 

Myślisz nad montażem instalacji LPG w swoim aucie? Skorzystaj z Kalkulatora LPG i sprawdź opłacalność inwestycji, dobierz instalację LPG do swojego samochodu lub znajdź rekomendowany warsztat LPG w Twojej okolicy. Jeśli masz jakieś pytania, śmiało – po prostu zapytaj eksperta ALEX.