Toyota RAW4 2.5 Hybrid Black Edition – montaż LPG

Czarny to Twój ulubiony kolor? Mamy coś dla Ciebie! Toyota RAV4 Black Edition by JBL. Cała czarna – od 19-calowych felg, po relingi na dachu, a nawet wnętrze. Nielicznymi wyjątkami są znaczki i napisy na karoserii, górne listwy drzwi oraz końcówki wydechu. Do silnika benzynowego z dualnym wtryskiem benzyny, współpracującego z silnikiem elektrycznym, dorzucilliśmy jeszcze zasilanie autogazowe. 🖤

 
 

Hybrydowy SUV po japońsku

Omawiana wersja to RAV4 Hybrid z napędem na cztery koła, wyposażona w standardowy układ hybrydowy. Składa się on z 2,5 litrowego silnika benzynowego z zmiennymi fazami rozrządu oraz silnika elektrycznego, który wspomaga pracę silnika benzynowego. Razem zapewniają one osiągi na poziomie 222 KM.

Podsumowując, RAV4 Hybrid to wygodny, pojemny, solidny i bezpieczny samochód, który w teorii powinien pozwolić na oszczędność paliwa. Tą teorię jednak zdołamy poprawić, ale o tym zaraz ;). A to auto – w przeciwieństwie do niektórych konkurentów – zawsze powinno dotrzeć bezawaryjnie do celu. A przecież o to głównie chodzi. 😉

 

Instalacja LPG do wtrysku dualnego z napędem hybrydowym

Napęd hybrydowy jest wspaniały do jazdy po mieście, gdzie często hamujemy, toczymy się do świateł, ładując baterie i korzystając z odzyskanej energii. Lecz gdy jedziemy w trasę, pracuje głównie silnik benzynowy, który z natury oszczędny nie jest. I tu pole do popisu ma instalacja LPG.

ALEX IDEA 2.0 jest doskonałym rozwiązaniem dla silnika „Direct dual”, czyli silników z mieszanym – dualnym wtryskiem benzyny. To system do nowoczesnych silników, który wyróżnia się najmniejszym zużyciem benzyny na rynku! Zużywa jedynie od 5 do 15% benzyny, podczas gdy konkurencyjne instalacje tego typu wymagają nawet 20-30% benzyny.

 

Zużycie paliwa w Toyocie RAV4 2.5 SUV

Podczas spokojnej jazdy po mieście, średnie spalanie benzyny wyniosło 6,9 litra paliwa na 100 kilometrów, co jest całkiem dobrym wynikiem (choć katalogowy zakres to 5,6-5,9 litra). Jeśli jednak wjedziesz na autostradę, zalety hybrydy znikają. Przy prędkości 140 km/h poziom hałasu w kabinie rośnie, a zużycie paliwa jest większe niż w podobnych SUV-ach z silnikiem diesla i wynosi 8-9 l/100 km.

Ile LPG po montażu spali LPG? Czekamy na feedback od klienta, ale przewidujemy średnio 8-9 litrów gazu i 5-15% benzyny (celując w wartość środkową). A jednak hybryda może być jeszcze bardziej oszczędna. 😉

 

Instalacja LPG do Toyota RAV4 – System ALEX IDEA dual

🚗  Toyota RAW4 2.5 Hybrid AWD 222KM Black Edition by JBL 2022
⏩  Wtrysk Dualny (DI + MPI) + Hybryda
 
Zamontowano kompletną instalację LPG ALEX IDEA:
🔹 Sterownik: ALEX IDEA 2.0 4 cyl.
🔹 Wtryskiwacze: Barracuda
🔹 Filtr: Ultra360°
🔹 Reduktor SHARK 1500
🔹 Wlew paliwa pod klapką.
 
 

Warsztat montujący:
ADGAZ Walczak
Osadników 2d, 67-210 Głogów
Tel. 76 835 44 41 / adgazwalczak@gmail.com

——

 

Myślisz nad montażem instalacji LPG w swoim aucie? Skorzystaj z Kalkulatora LPG i sprawdź opłacalność inwestycji, dobierz instalację LPG do swojego samochodu lub znajdź rekomendowany warsztat LPG w Twojej okolicy. Jeśli masz jakieś pytania, śmiało – po prostu zapytaj eksperta ALEX.