Ford Kuga 1.5 183KM 2016 – montaż instalacji LPG ALEX IDEA

Ford Kuga to samochód, który potrafi sprostać każdemu zadaniu. Ma wszystko czego szukamy w SUV-ach. Ładna linia, optymalna pozycja za kierownicą, spory bagażnik i napęd 4×4, z którym bez problemu poradzi sobie w terenie. A z naszą instalacją LPG ALEX IDEA tankowanie będzie o wiele przyjemniejsze ;). 

 

Ford Kuga 1.5 EcoBoost 182KM 134kW 2016 r. – spalanie

Głównym minusem jest tutaj spalanie, które wg opinii kierowców, wynosi 9-13 l/100km benzyny. To sporo. Ale rachunek za tankowanie możemy obniżyć prawie o połowę, jeśli tylko zdecydujemy się na montaż instalacji LPG, jak właściciel tej Kugi. 🙂 

 

EcoBoost i instalacja gazowa – układ IDEA(LNY)!

Wbrew powszechnej opinii silniki EcoBoost – turbodoładowane, z bezpośrednim wtryskiem benzyny mogą lubić się z instalacją LPG. Aby wszystko działało prawidłowo, należy stosować takie same zasady, jakie obowiązują przy absolutnie każdym montażu instalacji gazowej. Czyli:

  • Samochód, w którym planujemy montować instalację LPG, powinien być w 100% sprawny. Jeśli mamy odłożone jakieś naprawy, to należy je wykonać PRZED umówieniem się na montaż. Pacjent musi być zdrowy. 🙂
  • Warsztat, który wybieramy na montaż, musi specjalizować się w instalacjach LPG. Szerokim łukiem omijaj tzw. szopy, które oferują montaż w bardzo atrakcyjnych cenach. Zrób konkretny research lub skorzystaj z naszej wyszukiwarki polecanych warsztatów.
  • Nie oszczędzaj na komponentach LPG. Obowiązuje zasada oszczędzania na LPG dopiero PO montażu instalacji, nigdy przed! Nowoczesny sterownik, skuteczny filtr LPG, niezawodne wtryskiwacze i inne podzespoły instalacji LPG kosztują, ale jeśli chcesz jeździć ekonomicznie, bezproblemowo i długo, to mus.
 

Instalacja gazowa do wtrysku bezpośredniego EcoBoost

Silniki z bezpośrednim wtryskiem benzyny są aktualnie bardzo popularne, choć do niedawna nie kojarzyły się jako „przyjazne” do konwersji na LPG. Na szczęście to już przeszłość 🙂 Prawidłowo zainstalowany i wystrojony system LPG ALEX IDEA jest praktycznie całkowicie bezawaryjny.

  • Sterownik ALEX IDEA – mózg całej instalacji, który steruje pracą wszystkich podzespołów LPG.
  • Wtryskiwacze Barracuda 120 Nl/min – legendarne wtryskiwacze gazu klasy premium – szybkie, wytrzymałe, po prostu najlepsze.
  • Reduktor SHARK BFE ADAPT – reduktor dedykowany do samochodów turbodoładowanych, który zwiększa wydajność całej instalacji gazowej. Dopasowuje się do aktualnego obciążenia silnika, dzięki temu instalacja LPG „nie przerywa”. Nie ważne czy nagle wciśniemy gaz w podłogę, czy auto będzie pracowało na biegu jałowym, instalacja gazowa dostarczy większą/mniejszą ilość gazu i obsłuży silnik. Ten reduktor to nasz (i montażystów) prawdziwy ulubieniec! 🙂
  • Filtr Ultra360 – filtr, który skutecznie odwirowuje zanieczyszczenia z gazu. Niestety nie mamy wpływu na jakość tankowanego gazu, nie wiemy czy jest czysty czy brudy. Ale z tym filtrem nie musimy się wcale o to martwić. 😉 
  • Centralka RGB – płaski przełącznik LPG/benzyna o nowoczesnej, „czystej” stylistyce, z możliwością ustawienia własnych kolorów wyświetlania. W tym przypadku klient zażyczył sobie odcień niebieskiego 🙂 Fajne nawiązanie do kolorów Forda.

 

 

Instalacja LPG do Ford Kuga 1.5 182KM – System ALEX IDEA

? Ford Kuga 1.5 EcoBoost 182KM 134kW 2016 r.
Bezpośredni Wtrysk Paliwa (DI)
 
Zamontowano zestaw LPG ALEX IDEA:
? Sterownik: ALEX IDEA 4 cyl.
? Wtryskiwacze: Barracuda 120
? Reduktor: SHARK BFE ADAPT
? Filtr: Ultra360
? Centralka: RGB
? Zbiornik: 650/180
 
? Warsztat montujący:
AUTO TOM
Hallera 83/1, 41-709 Ruda Śląska
tel. 609 537 145
 
 
 

——

 

Myślisz nad montażem instalacji LPG w swoim aucie? Skorzystaj z Kalkulatora LPG i sprawdź opłacalność inwestycji, dobierz instalację LPG do swojego samochodu lub znajdź rekomendowany warsztat LPG w Twojej okolicy. Jeśli masz jakieś pytania, śmiało – po prostu zapytaj eksperta ALEX.