Toyota Corolla Hybrid 2.0 180KM + instalacja LPG ALEX IDEA dual

Kolejna ciekawa realizacja. Samoładująca się hybryda + bezpośredni wtrysk dualny. Auto dynamiczne, dobrze wyciszone, komfortowe. A z naszą instalacją LPG będzie jeszcze bardziej ekonomiczne w użytkowaniu.

 

Toyota Corolla TS Kombi 2.0 180 KM Hybrid – działanie silników

Podstawowym napędem w tej Toyocie jest wolnossący 2-litrowy silnik spalinowy o mocy 153KM i momentem obrotowym 190Nm. Do tego mamy silnik elektryczny i akumulator hybrydowy. Łączna moc tego układu wynosi 180KM (132kW). Na deser dołożymy jeszcze instalację LPG, a co! 

 

No więc jak to wszystko ze sobą współpracuje?

Napęd elektryczny sprawdzi się przy stałych, niskich prędkościach oraz przy spokojnym poruszaniu się do 50 km/h. Może to być wolne ruszanie spod świateł czy manewrowanie na parkingu. Wtedy silnik spalinowy jest odłączony, a działa tylko silnik elektryczny.

Lecz jeśli pojedziemy szybciej lub nie jedziemy jednostajnie, pracują oba silniki – elektryczny i spalinowy. Natomiast ładowanie baterii (odzyskiwanie energii) następuje podczas hamowania. Najlepiej jeśli jest ono płynne, delikatne i jak najdłuższe. 

Więcej o hybrydzie w LPG przeczytasz tutaj: Hybryda z LPG – Czy można być jeszcze bardziej eko?

 

Zużycie paliwa

Według testów przeprowadzonych przed motofakty.pl spalanie paliwa w tym modelu jest następujące:

  • na autostradzie: 7,5 l benzyny na 100km
  • w mieście: 6,5 l benzyny na 100km

To nie dużo, w porównaniu do aut spalinowych, ale w hybrydzie Toyoty liczyliśmy na lepszy wynik. Właściciel tego auta również ;). Dlatego zjawił się w naszym firmowym warsztacie, a wyjechał z zamontowaną instalacją LPG ALEX IDEA. Ten system autogazu doskonale obsłuży omawiany silnik Corolli z dualnym wtryskiem benzyny.

 

Instalacja LPG: System ALEX IDEA dual

Samochód: Toyota Corolla Hybrid 2.0 180KM 2020 r.
Typ silnika: Wtrysk dualny (DI + MPI) + Hybryda


Warsztat montujący:

Firmowy warsztat LPG ALEX
ul. Zambrowska 4a, 16-001 Kleosin
+48 509 601 705 | lpgwarsztat.pl

 

——

 

Myślisz nad montażem instalacji LPG w swoim aucie? Skorzystaj z Kalkulatora LPG i sprawdź opłacalność inwestycji, dobierz instalację LPG do swojego samochodu lub znajdź rekomendowany warsztat LPG w Twojej okolicy. Jeśli masz jakieś pytania, śmiało – po prostu zapytaj eksperta ALEX.