Porsche Panamera S 3.0 TFSI + E-hybrid + instalacja LPG

Niezwykle ciekawy montaż systemu LPG ALEX IDEA w pięknym aucie. Porsche posiada 3.0 silnik benzynowy TFSI, a ponadto silnik elektryczny E-Hybrid. Wisienką na torcie jest natomiast instalacja LPG. 

 

Porsche Panamera S E-Hybrid 2014

Bazą zespołu napędowego w tym aucie jest silnik benzynowy o pojemności 3.0 V6 o mocy 333KM i 440 Nm momentu obrotowego. Ponadto pracuje tam również silnik elektryczny o mocy 95KM i 310 Nm momentu. W sumie otrzymujemy moc 416KM i aż 590 NM momentu obrotowego. Dzięki temu auto do setki potrzebuje jedynie 3,1 sekundy! Niezły wynik! Całość mocy przekazywana jest na tylną oś za pomocą 8-biegowej przekładni Tiptronic S.

System e-Hybrid pozwala na jazdę w 100% w trybie elektrycznym z wyłączonym silnikiem spalinowym. Jak podaje producent maksymalny zasięg wynosi od 17 do 35 km przy prędkości maksymalnej 133 km/h.

 

Podobno nie można mieć wszystkiego, a jednak…

Dodatkowo jednostka została doposażona w instalację LPG ALEX IDEA, dedykowaną do silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Doskonałą pracę w tym silniku wykonuje reduktor SHARK BFE ADAPT, który podbija ciśnienie gazu o wartość doładowania. Dzięki temu wydajność systemu LPG wzrasta i możliwa jest jazda na gazie przy gwałtownych, dużych obciążeniach silnika (np. przy wyprzedzaniu i przyspieszaniu). ?
 
A więc kto powiedział, że ta luksusowa limuzyna nie może być jednocześnie ekonomiczna? W dobie rozsądnego zarządzania pieniędzmi, jazda na autogazie jest bardzo SMART, a przekonanie, że „jak stać na samochód, to stać i na paliwo”, przechodzi do lamusa. Niech żyją ekonomia i oszczędności! 🙂 
 

 

Porsche Panamera S E-Hybrid Hatchback II 3.0 TFSI 333KM – montaż instalacji LPG ALEX IDEA

? sterownik: ALEX IDEA 6cyl.
? wtryskiwacze Barracuda 130Nl/min
? filtr: Ultra360°
? reduktor: SHARK BFE ADAPT
? mapsensor: PTS-01
? centralka RGB

? wlew paliwa pod klapką. 

 

Myślisz nad montażem instalacji LPG w swoim aucie? Skorzystaj z Kalkulatora LPG i sprawdź opłacalność inwestycji, dobierz instalację LPG do swojego samochodu lub znajdź rekomendowany warsztat LPG w Twojej okolicy. Jeśli masz jakieś pytania, śmiało – po prostu zapytaj eksperta ALEX.